To były wakacje z Bogiem

Podczas minionych wakacji sporo się działo we Wspólnocie Dzieci Maryi. Na początku lipca dziewczynki z naszej parafii pojechały na 4 dni wraz z grupą z Gierałtowic oraz s. Agnieszką na Vincentianę - Przegląd Piosenki Religijnej do Piekar pod Krakowem. Tam uczestniczyły w codziennych, wspólnych Mszach św., adoracjach, koncertach, spotkaniach ze znanymi ludźmi np. Jankiem Melą, zespołem NiemaGotu, Let Him Run z Żywca, czy też z rapującym ks.Jakubem Bartczakiem, ale przede wszystkim poprzez te wydarzenia bliżej poznawały Pana Boga, zaprzyjaźniały się z Jezusem i Jego Matką.
http://vincentiana.misjonarze.pl/aktualnosci/

Po raz drugi dziewczynki z naszej parafii spotkały się w gronie Dzieci Maryji wraz z innymi dziećmi z różnych parafii Gierałtowic, Rymanowa oraz Siostrami Szarytkami na wakacjach z Bogiem w Dubiecku nad Sanem. Pobyt trwał od 30.07-8.08.2019. W programie oprócz codziennej Eucharystii, dzieci poznawały Pismo święte pod okiem Sióstr i animatorek oraz Księdza prowadzącego. Zwiedziły Przemyśl i Kalwarię Pacławską, wędrowały i podziwiały piękno Bożego stworzenia w otaczających krajobrazach Bieszczad. Był czas również na bal przebierańców i wspólne ognisko z tańcami i śpiewem. Jak same twierdzą, to był dla nich niezapomniany czas odkrywania piękna świata we Wspólnocie, mają nadzieję, że w przyszłym roku będzie ich więcej z Parafii św.Józefa.
Dzieci Maryi zapraszają na cotygodniowe spotkania w soboty o godz.12:00

Warto wspomnieć, że z grona ministrantów kilku chłopców skorzystało z możliwości wyjazdu na 12-dniowy Liturgiczny Survival w Gdyni organizowany przez Duszpasterstwo Służby Liturgicznej naszej diecezji od 24.06.-6.07.2019 r. Wrócili zadowoleni i pełni wrażeń. Program był bardzo bogaty, między innymi zwiedzanie Gdańska Oliwy, wycieczka do Łeby, przejazd szybką łodzią motorową czy zabawa w Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni, a co najważniejsze codzienna Eucharystia i Słowo Boga skierowane do tych młodych ludzi, włączając to niezapomnianą Mszę św.na plaży o wschodzie słońca.
https://www.facebook.com/MinistranciBielsko/

Warto wypoczywać z Bogiem we wspólnocie, nawiązując nowe przyjaźnie.

Autor: M.W-K

Data opublikowania: 2019-09-10

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Aby dowiedzieć się więciej wejdź do zakładki POLITYKA COOKIES.