GLORIA DEI - DLA PRZEŚLADOWANYCH CHRZESCIJAN WSCHODU

W niedzielę 27 stycznia 2019 roku o godzinie 18.00 w oświęcimskiej Świątyni Pokoju odbył się Charytatywny Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek. Głównym celem koncertu była pomoc prześladowanym chrześcijanom na Bliskim Wschodzie.
Wieczór poprowadził zespół GLORIA DEI działający przy parafii św. Józefa Robotnika w Oświęcimiu. Był to pierwszy koncert w wykonaniu tej grupy, jednakże nie pierwszy jej występ publiczny. Zespół GLORIA DEI zadebiutował na scenie w grudniu 2018 roku podczas Wigilii Oświęcimskiej.
Grupa działa od 3 lat i tworzy ją kilkanaście osób – dzieci, młodzieży i dorosłych, głównie z parafii św. Józefa Robotnika. Posługuje śpiewem podczas niedzielnych Mszy św. dla dzieci (w każdą trzecią niedzielę miesiąca o godz. 11.00) oraz w czasie najważniejszych uroczystości kościelnych i parafialnych (np. Boże Narodzenie, Wielkanoc, uroczystość Trzech Króli), przygotowuje także oprawę muzyczną piątkowych adoracji czy nabożeństwa drogi krzyżowej dla pracujących.
Podczas słowno - muzycznego wieczoru wykonano 17 kolęd i pastorałek. Ofiary zebrane podczas koncertu zostały przekazane jako pomoc dla prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie za pośrednictwem Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Zebrano kwotę 2611 złotych (słownie: dwa tysiące sześćset jedenaście złotych). Spotkanie zakończyła wspólna modlitwa za prześladowanych braci chrześcijan.

Data opublikowania: 2019-01-31

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Aby dowiedzieć się więciej wejdź do zakładki POLITYKA COOKIES.