OGŁOSZENIA PARAFIALNE

18 lutego 2024

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  1. Dziś 1 niedziela wielkiego postu. Jest to czas zastanowienia się nad własnym życiem, to okres duchowej pielgrzymki ku porankowi zmartwychwstania. Czas przygotowania paschalnego ma nam pomóc w lepszym zrozumieniu naszej chrześcijańskiej tożsamości i wskazać skuteczne metody walki z pokusami szatana.

2. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na cele naszej parafii  na ogrzewanie kościoła, które za miesiąc styczeń wyniosło 11 451 zł.

    3. Zapraszamy na „ Gorzkie żale” o 16.15. Kazania pasyjne wygłosi ks. Rafał Jakubiec wikariusz parafii Wniebowzięcia NMP w Oświęcimiu.

 4. W czwartek, 22 lutego, przypada liturgiczne święto Katedry Św. Piotra, apostoła.

5. W przyszłą niedzielę, 25 lutego, modlitwą i ofiarą (do puszek przed kościołem) wspieramy misjonarzy i dzieci Afryki (dzieło Ad Gentes). O pomoc w kwestowaniu proszę różę Ojców.

6. Od II niedzieli wielkiego postu podczas „Gorzkich żali” będziemy mogli złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.

7. W najbliższy czwartek 22 lutego zapraszamy do kościoła św. Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu na kolejną Mszę św. o godz. 18.30 z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie wewnętrzne pod przewodnictwem Ojca Józefa Witko – franciszkanina z Pińczowa.

8. Bractwo Trzeźwości z Parafii św. Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu serdecznie zaprasza na Drogę Krzyżową w intencji trzeźwości naszego narodu w sobotę 2 marca 2024 r. na terenie Muzeum KL Birkenau w Brzezince. Początek o godz. 10.00 przy Bramie Śmierci. Po Drodze Krzyżowej zostanie odprawiona Msza Święta ok. godz. 13.30 w kościele św. Maksymiliana Męczennika.

 Wszystkim życzymy miłego odpoczynku podczas ferii.