10 NIEDZIELA ZWYKŁA 9.VI. 2024

  1. Dziś przypada 10. niedziela zwykła. Jeśli bowiem wszyscy razem możemy nazywać Boga Ojcem, to znaczy, jesteśmy Jego dziećmi, a wzajemnie dla siebie żyjemy w relacji duchowego rodzeństwa, na drodze wiary jesteśmy siostrami i braćmi. Należymy do Bożej rodziny.
  1. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • we wtorek, 11 czerwca – wspomnienie św. Barnaby, apostoła,
  • w czwartek, 13 czerwca – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła,
  • w piątek, 14 czerwca – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
  1. W przyszłą niedzielę, 16 czerwca, składka przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii – na remont dachu który rozpocznie się we wrześniu tego roku.
  1. DO 1 WRZEŚNIA KANCELARIA PARAFIALNA BĘDZIE CZYNNA WE WTORKI I CZWARTKI PO WIECZORNEJ MSZY ŚWIĘTEJ.
  2. Możemy zapisywać się na pielgrzymkę oświęcimską Na Jasną Górę. Zapisy: od 1 do 31 lipca w parafiach oświęcimskich: św. Maksymiliana, św. Józefa, Wniebowzięcia NMP i MB Wspomożenia Wiernych. Rozpoczęcie pielgrzymki: 7 sierpnia 2024 r. Mszą świętą o godzinie 7:00 w kościele św. Maksymiliana w Oświęcimiu.
  3. W niedzielę 16 czerwca ulicami naszego miasta Oświęcim przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Początek Msza św. o godz. 13.15 w parafii św. Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu, następnie przemarsz ulicami miasta na boisko przy szkole Podstawowej nr 4, gdzie o godz. 15.30 rozpocznie się piknik rodzinny: w programie zabawy dla dzieci, dmuchańce, grill, wata cukrowa i wiele innych atrakcji. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian z dekanatu oświęcimskiego.

 Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego obfitego w dary Ducha Świętego!